Forum www.forummastodont.fora.pl Strona Główna www.forummastodont.fora.pl
Forum dla ludzi w średnim wieku 40 - 60 lat.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chartres, miejsce tajemne
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forummastodont.fora.pl Strona Główna -> Forum bavardage
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:22, 19 Kwi 2011    Temat postu: Chartres, miejsce tajemneKatedra w Chartres jest jedną z najbardziej zagadkowych budowli na świecie.
Miasto Chartres położone jest nad rzeką Eure, na urodzajnej równinie, około 90 km na południowy wschód od Paryża. Katedra w tym mieście uchodzi za jeden z najbardziej cenionych i tajemniczych kościołów w Europie, również i ze względu na miejsce, na którym stoi.
Jeszcze przed nastaniem Galów i Celtów pracowali tutaj budowniczowie (których dziełem były megalityczne struktury, takie jak Stonehenge), stawiając dolmen oraz studnię i przykrywając je następnie kopcem. Dolmen to prosta konstrukcja, składająca się z dwóch lub trzech potężnych, nie ociosanych głazów podtrzymujących jeden większy, o płaskim kształcie, tworząca w ten sposób osłonięte wnętrze na tyle duże, że mógł zmieścić się w nim człowiek.
Komory takie stawiano w miejscach, gdzie miała emanować z ziemi tajemnicza energia, odnawiająca ludzkie siły. Tak jest i w Chartres.
Dlatego też kopiec, studnia oraz sam dolmen uważane były za miejsca święte.


W późniejszych czasach druidzi, czyli celtyccy kapłani z Galii i Bretanii, założyli w tym miejscu szkołę, która stała się ich centrum nauczania. Kopiec i dolmen nabrały więc nowego znaczenia.
Nieco później, kiedy w wyniku proroczej wizji druidzi przyjęli wiarę w fakt, że dziewica narodzi dziecko, wyrzeźbili drewnianą figurkę brzemiennej kobiety, nazywając ją Podziemną Dziewicą i umieścili w pobliżu studni i punktu emanacji energii w dolmenie.
Później napis pod rzeźbą został zmieniony na Virgini Pariturae, co znaczyło Brzemienna Dziewica.
Gdy w III stuleciu naszej ery przybyli tam pierwsi chrześcijanie i ujrzeli umieszczoną w małej grocie rzeźbę Dziewicy, w owym czasie już nieco pociemniałą i spatynowaną, zaczęli ją czcić jako Czarną Madonnę. Również wkrótce zbudowany kościół poświęcony był Naszej Pani (Notre Dame), podobnie jak wszystkie na tym miejscu kolejno stawiane świątynie.
Pieczarę, w której znajdowała się rzeźba, nazwano Grotą Druidów i umieszczono ją w kościelnej krypcie, a sąsiadującą studnię z bliżej nieznanych przyczyn nazwano Studnią Wszechmocnego.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bavardage dnia Wto 15:39, 19 Kwi 2011, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:43, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacjaCo do rysunku, który powstał po różdżkarskich pomiarach.
Fortis locus, bezpieczne miejsce, miejsce poufnych.
Brak magii w miejscach oznaczonych, ale występuje zjawisko znane, jako efekt krawędzi lub efekt punktu.
W czasach Celtów, punkt, gdzie obecnie znajduje się środek Labiryntu Chartres był szczytem małego wzgórza na płaskowyżu, gdzie obecnie sytuowana jest Katedra. W punkt ten często uderzały pioruny, co oczywiście musiało zostać wykorzystane przez Druidów, oprócz tego jest on swoistym węzłem magnetycznym, jakich pełno w miejscach, gdzie istnieją zjawiska krasowe. Stad tez zapewne ów Dolmen i Święty Gaj.Było to miejsce i Gaj wokół nie tylko miejscem pielgrzymek od niepamiętnych czasów, ale mieściła się tutaj również Szkoła Druidów.
Gdy powstała Rzeźba Czarnej Bogini Ziemi, która rodzi się do życia nazywa Ana, imię matki
Marie i umieszczono ja w owym punkcie, gdzie zbiega się owych 14 linii magnetycznych, powstał dodatkowo kult Virgo Paritura - ten napis po Łacinie wyryto jeszcze przed przybyciem pierwszych chrzescijan.
Przybyli odkrywając w tajemnej grocie czarną ze starości drewniana statuetkę, z wyrytym napisem.
Tak powstał Kult Czarnej Madonny, który jest kontynuacja wcześniejszych wierzeń, ale nie tylko..To jest oczywiście romańska drewniana rzeźba przedstawiająca zagadkową Czarna Madonnę, nawet nie wierna kopia, orginal zaginał, jeszcze przed wybudowaniem w tym miejscu Katedry.To fresk starorzymski z Krypty przedstawiający Czarna Madonnę.
Owa Krypta powstała na miejscu Dolmenu celtyckiego. Jest to miejsce regeneracji duchowej, oczywiście, ale
również daje skutki fizjologiczne egzobiologiczne.
Celtowie wierzyli w naziemne i kosmiczne struktury zbudowane między niebem a ziemią, było to Wouivre Celtów, nieprzetłumaczalny termin kosmologiczny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:49, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja

Teraz jest potrzebna chronologia wydarzeń, które doprowadziły do wybudowania Katedry w Chartres:
Jak ustalono, tereny te przed podbiciem Galii przez Juliusza Cezara zajmowało plemię Karnutow(Carnutes) zaliczane do Celtów, a obszar ten Rzymianie zwali Galia Celtycka.

Chrystianizacja tych ziem przypada na IV wiek naszej ery i wtedy również następuje pozyskanie dla Chrześcijaństwa Czarnej Madonny z Chartres i jest to powszechnie uznawane za początek Kultu Maryjnego na terenach Galii. W tym okresie wybudowany zostaje pierwszy drewniany Kościół noszący nazwę Notre-Dame, to oczywistość.

około 550 rne Biskupi Lubin i Calétric patronują budowie pierwszego zespołu katedralnego w Chartres, razem z Klasztorem i Kolegiata, która stoi do dziś.


Kolegiata Saint-André

743r spalenie zespołu katedralnego przez Diuka Akwitanii Hunalda -rekonstrukcja. Prawdopodobnie wtedy zaginela orginalna Czarna Madonna, zrabowana przez Najeźdźcę.


Wczesnogotycka drewniana rzeźba Notre-Dame spoczywająca w Krypcie.

czerwiec 858r Rajd Wikingów na Chartres i zniszczenie Katedry, jednak Krypta Świętego Lubina ocalała. Rekonstrukcja.

876r Darowanie przez Charles le Chauve świętej relikwii - sancta camisia, czyli sukni, którą miała na sobie Maria Panna podczas narodzin Chrystusa. Jest to rowniez okazja do ufundowania nowej Katedry.


Prawdopodobnie relikwia jest widoczna na tym fresku.

911 Oblężenie Chartres przez Rollo. Pierwsza wzmianka pisana o relikwii.

962 Pożar fasady i dachu Katedry : szkody wyrządzone przez wojska Ryszarda z Normandii. Naprawy wykonywane przez architekta Teudon

7 - 8 IX 1020 Przypadkowy pozar, ktory kompletnie niszczy Katedre podczas jednej nocy..

1020 - 1024 Konstrukcja wielkiej Krypty w stylu Romańskim, która istnieje do dzisiaj.


Sklepienie Krypty.

17 X 1037 Dedykacja romańskiej katedry, która została zapoczątkowana przez biskupa Fulberta 1020.

5 IX 1134 pożar w jednej części miasta, ale ogień nie dociera do Katedry Jednakże w odniesieniu do Katedry planowanie nowych elewacji.

około 1134 powstają fundamenty wieży północnej.


Wieża północna w nocy.

1142 powstają fundamenty wieży południowej.


To ta Wieża z prawej strony.

1142 - 1150 konstrukcja centralnej partii fasady.


Widok od lewej strony fasady.

1150 - 1155 wzmianka pisana o trzech oszklonych oknach elewacji.

1170 zakonczenie budowy Wieży południowej.

11 VI 1194 przypadkowy pożar romańskiej Katedry: Katedra Fulberta jest zniszczona, a wraz z nią znaczna część miasta.

1194 - około 1233 Budowa obecnej Katedry, portale i portale transeptu.
Instalacja pierwszych witraży.


Ta rozeta byla pierwsza


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:53, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja

Geometria i Symbolika Katedry w Chartres

Tradycyjnie nazywany " Wiekiem Katedry" był okres od 1130 by 1280. Ale w 1130 rozpoczęła go nie Katedra, lecz Klasztor Saint-Denis we Francji.
I to właśnie w Saint-Denis, na wniosek Sugera, doradcy króla Ludwika VII, urodził się nowy styl, który otrzymał później przydomek " Gotycki ".
Suger wniósł nowe pojęcie świątyni. Zamiast dokładnie określenej i zamkniętej przestrzeni, sanktuarium w jego koncepcji musiało przyjąć światło.
Suger przedstawił wizje idealnego związku między człowiekiem i Bogiem, który jest owym Światłem padającym na świeckich. Jest to podstawowa teoria tej sztuki. Ta nowa sztuka uznana została przez współczesnych jako ". Artyzm z Francji." Trafiła również na dynastie Kapetyngów, która poparła nowy styl.
Gotyk to system budowy w oparciu o tzw.: Żebrowe sklepienia, które pojawiły się we wszystkich Kościołach i Katedrach na całym chrześcijańskim Zachodzie oraz w przypadku benedyktynów i cystersów w budowanych przez nich opactwach.

Przykład sklepień żebrowych - Katedra w Chartres

Gotyk pojawia się po Pierwszej Krucjacie, a zwłaszcza po powrocie w 1128 roku pierwszych dziewięciu Templariuszy. I od tego momentu budowane sa wszędzie Kościoły, Opactwa i Katedry, szczególnie w Ile-de-France i Szampanii.
Gotyk nie wynika z traktatów, powstał w sposób jaki wymieniłem. Nie istnieją w zasadzie budowle w stylu przejściowym.

Prawda świętych gór w centrum średniowiecznego miasta, bo Katedra jest magicznym związkiem pomiędzy trzema płaszczyznami Wszechświata, Nieba, Ziemi i Podziemia. Katedry Gotyckie są rzeczywistym obrazem Stworzenia i Praw rządzących budową Wszechświata.
Tak więc symbolika katedry jest poświęcony badaniu podstawowych praw architektury sakralnej. Liczba opisuje ducha, duszy i ciała geometrii architektury.
Lecz Katedry to nie tylko statyczne odwzorowanie Wszechświata. Według obrzędów, które odbywają się w nich, jest przemienienie przestrzeni, umożliwiające Wiernym, przeobrazenie swojego charakteru w uduchowiony.
Pielgrzymka do wnętrza Katedry jest alchemiczną ścieżką, o czym świadczy Labirynt lub rzeźby na fasadach kilku Katedr.
Katedra w Chartres jest nie tylko realistycznym Obrazem świata, ale jeszcze bardziej struktura obrazu, to znaczy, że odtwarza Jego wewnętrzne struktury i matematykę.
Katedra zawarta jest na trzech poziomach obejmujących Wszechświat, to znaczy.: Niebo, Ziemia i Podziemie. Zgodnie z tradycją, Człowiek jest Wszechświatem w miniaturze i składa się z trzech poziomów.: Ducha, Duszy i Ciała.
Świat, w świątyni i Człowiek został stworzony z tego samego modelu.
Związek między człowiekiem a jego Stwórcą został osiągnięty przy Katedrze.
Trójskładnikowych partycje świątyni wyrażaja się zarówno w budynku w poziomie i w pionie. Poziom: Chóru, transeptu i nawy głównej rośnie.: Schowki, gleby i krypty, w końcu, do elewacji.: Strzałki, róż i okien i drzwi, to powtórzenia tego samego modelu strukturalnego.

Podziemny Świat Czarnej Madonny z Chartres - celtyckie korzenie.

Nie należy tego Świata mylić z Piekłem.
Przeciwnie, jest to Niebo do góry nogami, to znaczy, Niebo nocy.
To mroczne środowisko, które pozwoliło światłu się urodzić, reaguje na pojawienie się życia, wówczas to staną korzenie rzeczy. Nasiona zasiane w ziemi nasiona z tellurycznej energii, która jest podana. Te niewidzialne siły reprezentowane są przez Czarna Madonnę, której przypisano wszystkie cechy podziemia celtyckiego. Dlatego Dziewię Marię zazwyczaj czci się w Krypcie Kościoła, jak w Chartres. W ciemnym i wilgotnym środowisku wiąże się tajemnice zmartwychwstania i przemiany. Stanowi ona matrycę życia i przypomina funkcję świętej jaskini religii Celtów, poświęconej czci Bogini Matki.
Choć wykorzystanie Krypty w Katolickiej liturgii jest mało znane, przypisuje się jej inicjacje obowiązków. Musimy jeszcze pamiętać, chrzcielnica z pierwszych kościołów chrześcijańskich była właśnie tam.
Krypta sprzyja drugim narodzinom człowieka w łonie ziemi. Wyjście z krypty w świetle dnia jest porównywalne do narodzin w życiu duchowym. To również świat Przodków, którzy posiadają tajne przejścia od życia do śmierci i śmierci do życia ..
____________________________________________
Tłumaczenie napisów:
ciel - Niebo
esprit - Duch
voute -sklepienie
Terre - Ziemia
Atmosphere - Powietrze
colonnes - kolumny
sol - podłoga
Ame - Dusza
sous-terre - podziemie
corps - Cialo


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:06, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja

Tak naprawdę to jeszcze nie skończyłem wstępu. Jednak to długie wprowadzenie jest konieczne, bym potem mógł wykazać Geniusz twórców Katedry w Chartres.
Katedra Notre Dame w Paryżu jest tylko kontynuacja idei Maryjnej i wszystkiego tego, co postaram się przedstawić w tym temacie. Byc może, jeśli będzie to miało sens, opisze więcej budowli gotyckich, w tym Notre Dame de Paris.

Dlaczego nazwa ' styl gotycki' Goci to nie Francuzi. Francja to Celtowie i Frankowie ?

Odpowiadam:
Nikt w wiekach srednich nie pamietal Celtow, natomiast wszyscy pamietali Gotow: Ostrogotow, Wizygotow, a najbardziej chyba spokrewnionych z nimi Wandali.
"Gotyk", "gotycki" nazwa ta została użyta po raz pierwszy w połowie XV wieku przez L.B. Albertiego. Było to określenie opisujące wytwory kultury uważanej za prymitywną i barbarzyńską. Negatywną ocenę stylu gotyckiego potwierdził Giorgio Vasari w XVI w. Dla ludności italskiej gotyckie formy architektoniczne były równie obce i niezrozumiałe, jak poprzedzający go romanizm. Zatem architektura i styl gotycki nie mają żadnego historycznego związku z plemieniem Gotów.

Styl gotycki był nazywany także stylem ostrołukowym. Jednak i to określenie nie jest właściwe. Ostry łuk występował nie tylko w architekturze gotyku. Występował już (i to wcześniej) w stylu romańskim oraz w architekturze islamu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:08, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacjaSklepienie żebrowe krzyżowane na planie uciętego łuku Rzymskiego. Widać witraże, które wspaniale filtrują światło dnia.To było to, co odróżniało sklepienie gotyckie od romańskiego. Luk nie jest półkolem, ale dwoma niedociągniętymi ćwiartkami okręgu tworzącymi ostrołuk. Stabilność w tym przypadku zapewnia słynny Cléf de voûte - klucz sklepienia, kamień lub cegła wmurowana w specjalnie wyliczonym miejscu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:10, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja


Piękny witraż, przykład późniejszego Gotyku Płomienistego, jednak baza matematyczna ta sama. Witraż jest umieszczony w fasadzie Głównej.Oto jak ten witraż został najpierw wyliczony i wykreślony, by mogli go zrealizować natchnieni Artyści - najpierw byli natchnieni Matematycy..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:13, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacjaTeraz interpretacja foniczna konstrukcji lukowej sklepienia.

Chory i Muzyka Polifoniczna w Tak zbudowanej Katedrze, słyszeliście ?
To tez zostało, jak widać wyliczone i to bez nowoczesnych sonometrow, jeno trójkątem i uchem natchnionych Muzyków.Tu słychać śpiew.

Dlatego już na wstępie ośmielę się stwierdzić, ze Katedra w Chartres to jeden z Cudów Świata.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:16, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja

Boczne zewnętrzne przypory tworzą prawdziwy las, wyglądają krucho ale wytrzymają jeszcze 1000 lat, bo są non-stop konserwowane.

Prawdziwa armia fachowców opiekuje się tym zabytkiem


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:19, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja

Teraz zaprezentuje zespol prawdziwych Artystow, ktorzy Wybudowali to cudo w 25 lat.
- 150 pracowników zewnętrznych, jak: kamieniarze zwykli(carriéristes) razem z pomocnikami, którzy zużywali kamień z Kamieniołomów Berchères-les-Pierres, dostarczany w wielkich bryłach, a oni już na miejscu dobierali potrzebne wymiary w pocie czoła i stukocie młotków o dłuta;
- 150 pracowników wewnętrznych, jak: kamieniarze sztukatorzy(maçons et tailleurs de pierre), którzy tez wykonali wszystkie rzeźby zewnętrzne i wewnętrzne(10 000szt rzeźb), cieśle do konstrukcji drewnianych elementów dachu i wystroju wnętrza. Do rzeźb zużyto Kamień z Kamieniołomu Chantilly à côté de Paris do fasady północnej, a do południowej kamień z Kamieniołomu Vernon- sur-Eure.
- 50 witrażystów, hutników kolorowego szkła i pomocników
- 100 majstrów budowlanych i tylko jednego Szefa Budowy.

Niestety nie znamy ich nazwisk, pozostaną anonimowymi Twórcami, ale zapewniam Was, ze ten Cud Świata wielu z nich wybudowało za darmo, z żarliwości Serca i dla Wiecznej Chwały Boga.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:22, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja

Powtorka materialu, bo panstwo sie pogubili:

Miasto Chartres położone jest nad rzeką Eure, na urodzajnej równinie, około 90 km na południowy wschód od Paryża. Katedra w tym mieście uchodzi za jeden z najbardziej cenionych i tajemniczych kościołów w Europie, również i ze względu na miejsce, na którym stoi. Jeszcze przed nastaniem Galów i Celtów pracowali tutaj budowniczowie (których dziełem były megalityczne struktury, takie jak Stonehenge), stawiając dolmen oraz studnię i przykrywając je następnie kopcem. Dolmen to prosta konstrukcja, składająca się z dwóch lub trzech potężnych, nie ociosanych głazów podtrzymujących jeden większy, o płaskim kształcie, tworząca w ten sposób osłonięte wnętrze na tyle duże, że mógł zmieścić się w nim człowiek. Komory takie stawiano w miejscach, gdzie miała emanować z ziemi tajemnicza energia, odnawiająca ludzkie siły. Tak jest i w Chartres.Dlatego też kopiec, studnia oraz sam dolmen uważane były za miejsca święte.W późniejszych czasach druidzi, czyli celtyccy kapłani z Galii i Brytanii, założyli w tym miejscu szkołę, która stała się ich centrum nauczania. Kopiec i dolmen nabrały więc nowego znaczenia.
Fortis locus, bezpieczne miejsce, miejsce poufnych.
Brak magii w miejscach oznaczonych, ale występuje zjawisko znane, jako efekt krawędzi lub efekt punktu.
W czasach Celtów, punkt, gdzie obecnie znajduje się środek Labiryntu Chartres był szczytem małego wzgórza na płaskowyżu, gdzie obecnie sytuowana jest Katedra. W punkt ten często uderzały pioruny, co oczywiście musiało zostać wykorzystane przez Druidów, oprócz tego jest on swoistym węzłem magnetycznym, jakich pełno w miejscach, gdzie istnieją zjawiska krasowe. Stad tez zapewne ów Dolmen i Święty Gaj.

Było to miejsce i Gaj wokół nie tylko miejscem pielgrzymek od niepamiętnych czasów, ale mieściła się tutaj również Szkoła Druidów.
Gdy powstała Rzeźba Czarnej Bogini Ziemi, która rodzi się do życia nazywa Ana, imię matki Marii Panny i umieszczono ja w owym punkcie, gdzie zbiega się owych 14 linii magnetycznych, powstał dodatkowo kult Virgo Paritura - ten napis po Łacinie wyryto jeszcze przed przybyciem pierwszych chrześcijan.
Przybyli odkrywając w tajemnej grocie czarną ze starości drewniana statuetkę, z wyrytym napisem.
Tak powstał Kult Czarnej Madonny, który jest kontynuacja wcześniejszych wierzeń, ale nie tylko..

To jest oczywiście romańska drewniana rzeźba przedstawiająca zagadkową Czarna Madonnę, nawet nie wierna kopia, orginal zaginał, jeszcze przed wybudowaniem w tym miejscu Katedry.

To fresk starorzymski z Krypty przedstawiający Czarna Madonnę.
Owa Krypta powstała na miejscu Dolmenu celtyckiego. Jest to miejsce regeneracji duchowej, oczywiście, ale również daje skutki fizjologiczne egzobiologiczne.
Celtowie wierzyli w naziemne i kosmiczne struktury zbudowane między niebem a ziemią, było to Wouivre Celtów, nieprzetłumaczalny termin kosmologiczny.

Nieco później, kiedy w wyniku proroczej wizji druidzi przyjęli wiarę w fakt, że dziewica narodzi dziecko, wyrzeźbili drewnianą figurkę brzemiennej kobiety, nazywając ją Podziemną Dziewicą i umieścili w pobliżu studni i punktu emanacji energii w dolmenie. Później napis pod rzeźbą został zmieniony na Virgini Pariturae, co znaczyło Brzemienna Dziewica. Gdy w III stuleciu naszej ery przybyli tam pierwsi chrześcijanie i ujrzeli umieszczoną w małej grocie rzeźbę Dziewicy, w owym czasie już nieco pociemniałą i spatynowaną, zaczęli ją czcić jako Czarną Madonnę. Również wkrótce zbudowany kościół poświęcony był Naszej Pani (Notre Damej, podobnie jak wszystkie na tym miejscu kolejno stawiane świątynie. Pieczarę, w której znajdowała się rzeźba, nazwano Grotą Druidów i umieszczono ją w kościelnej krypcie, a sąsiadującą studnię z bliżej nieznanych przyczyn nazwano Studnią Wszechmocnego.

Geometria i Symbolika Katedry w Chartres

Tradycyjnie nazywany " Wiekiem Katedry" był okres od 1130 by 1280. Ale w 1130 rozpoczęła go nie Katedra, lecz Klasztor Saint-Denis we Francji.
I to właśnie w Saint-Denis, na wniosek Sugera, doradcy króla Ludwika VII, urodził się nowy styl, który otrzymał później przydomek " Gotycki ".
Suger wniósł nowe pojęcie świątyni. Zamiast dokładnie określenej i zamkniętej przestrzeni, sanktuarium w jego koncepcji musiało przyjąć światło.
Suger przedstawił wizje idealnego związku między człowiekiem i Bogiem, który jest owym Światłem padającym na świeckich. Jest to podstawowa teoria tej sztuki. Ta nowa sztuka uznana została przez współczesnych jako ". Artyzm z Francji." Trafiła również na dynastie Kapetyngów, która poparła nowy styl.
Gotyk to system budowy w oparciu o tzw.: Żebrowe sklepienia, które pojawiły się we wszystkich Kościołach i Katedrach na całym chrześcijańskim Zachodzie oraz w przypadku benedyktynów i cystersów w budowanych przez nich opactwach.
Obrazek
Przykład sklepień żebrowych - Katedra w Chartres

Gotyk pojawia się po Pierwszej Krucjacie, a zwłaszcza po powrocie w 1128 roku pierwszych dziewięciu Templariuszy. I od tego momentu budowane sa wszędzie Kościoły, Opactwa i Katedry, szczególnie w Ile-de-France i Szampanii.
Gotyk nie wynika z traktatów, powstał w sposób jaki wymieniłem. Nie istnieją w zasadzie budowle w stylu przejściowym.

Prawda świętych gór w centrum średniowiecznego miasta, bo Katedra jest magicznym związkiem pomiędzy trzema płaszczyznami Wszechświata, Nieba, Ziemi i Podziemia. Katedry Gotyckie są rzeczywistym obrazem Stworzenia i Praw rządzących budową Wszechświata.
Tak więc symbolika katedry jest poświęcony badaniu podstawowych praw architektury sakralnej. Liczba opisuje ducha, duszy i ciała geometrii architektury.
Lecz Katedry to nie tylko statyczne odwzorowanie Wszechświata. Według obrzędów, które odbywają się w nich, jest przemienienie przestrzeni, umożliwiające Wiernym, przeobrazenie swojego charakteru w uduchowiony.
Pielgrzymka do wnętrza Katedry jest alchemiczną ścieżką, o czym świadczy Labirynt lub rzeźby na fasadach kilku Katedr.
Katedra w Chartres jest nie tylko realistycznym Obrazem świata, ale jeszcze bardziej struktura obrazu, to znaczy, że odtwarza Jego wewnętrzne struktury i matematykę.

Katedra zawarta jest na trzech poziomach obejmujących Wszechświat, to znaczy.: Niebo, Ziemia i Podziemie. Zgodnie z tradycją, Człowiek jest Wszechświatem w miniaturze i składa się z trzech poziomów.: Ducha, Duszy i Ciała.
Świat, w świątyni i Człowiek został stworzony z tego samego modelu.
Związek między człowiekiem a jego Stwórcą został osiągnięty przy Katedrze.
Trójskładnikowych partycje świątyni wyrażaja się zarówno w budynku w poziomie i w pionie. Poziom: Chóru, transeptu i nawy głównej rośnie.: Schowki, gleby i krypty, w końcu, do elewacji.: Strzałki, róż i okien i drzwi, to powtórzenia tego samego modelu strukturalnego.

Podziemny Świat Czarnej Madonny z Chartres - celtyckie korzenie.

Nie należy tego Świata mylić z Piekłem.
Przeciwnie, jest to Niebo do góry nogami, to znaczy, Niebo nocy.
To mroczne środowisko, które pozwoliło światłu się urodzić, reaguje na pojawienie się życia, wówczas to staną korzenie rzeczy. Nasiona zasiane w ziemi nasiona z tellurycznej energii, która jest podana. Te niewidzialne siły reprezentowane są przez Czarna Madonnę, której przypisano wszystkie cechy podziemia celtyckiego. Dlatego Dziewię Marię zazwyczaj czci się w Krypcie Kościoła, jak w Chartres. W ciemnym i wilgotnym środowisku wiąże się tajemnice zmartwychwstania i przemiany. Stanowi ona matrycę życia i przypomina funkcję świętej jaskini religii Celtów, poświęconej czci Bogini Matki.
Choć wykorzystanie Krypty w Katolickiej liturgii jest mało znane, przypisuje się jej inicjacje obowiązków. Musimy jeszcze pamiętać, chrzcielnica z pierwszych kościołów chrześcijańskich była właśnie tam.
Krypta sprzyja drugim narodzinom człowieka w łonie ziemi. Wyjście z krypty w świetle dnia jest porównywalne do narodzin w życiu duchowym. To również świat Przodków, którzy posiadają tajne przejścia od życia do śmierci i śmierci do życia ..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:32, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja

Hipotezy:

Dokladnie tam i grota byla tam gdzie jest dzisiaj Kruchta. Pamietajmy, ze z tym miejscem zwiazany jest rowniez Zakon Templariuszy, ktory lozyl nie bagatelna kase na to Cudo i jak wszyscy badacze podejrzewaja, to Pierwszych Dziewieciu Templariuszy przywiozlo z podbitej Jerozolimy oprocz wielkiej ilosci zlota i precjozow, COS co bylo przwdopodobnie owym na nowo odkrytym sekretem architektonicznym, ktory nie pochodzil od Arabow, ale spoczywal podobno pod Swieta Szetija. Ksiega Henoha to jedno, a paprirusy z skretami Starozytnego Egiptu to drugie.
Sprawa nastepna, to sam Kult Maryjny, ktory jest Kultem oryginalnie Europejskim, a nie Bliskowschodnim.
Powstal dokladnie w tej Grocie, w Charetres. Dolozono i skonfigurowano go ze starym, jak Cywilizacja Kultem Matki Ziemi i przez to jest to Kult Katolicki, ktory jest prawdziwy, jak cholera, zadne tam Ewangelie, to jest PRAWDA. Wszystkie ozdobniki, jak ten fresk powstaly kilka tysiecy lat potem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:35, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja

Hipotezy:

Juliusz Cezar, czy bardziej znane źródło, a mianowicie pisma Diodora Sycylijskiego mówią nam, ze Druidzi byli filozofami i teologami... wyćwiczonymi w sprawach boskich. W innym znów źródle starożytnym znajdujemy wiadomości, ze druidzi nauczali filozofii w formie zagadek, a źródła wczesnochrześcijańskie o druidyzmie mówią podobnie i informacje z dzieł mnichów irlandzkich i walijskich, są o tyle prawdopodobne, ze pisali oni o swoich współbraciach.
Czyli podchodzili oni do zjawisk niezwykłych roztropnie i rozpatrywali je przy pomocy Rozumu, a nie jak mówią późniejsze legendy o rożnych Merlinach - przy pomocy Magii.

Byli wiec wolnomyślicielami, tak trochę upraszczając. Wzgórze to nie było wtedy zamieszkałe ponieważ wystając wysoko ponad teren przyciągało często wylądowania atmosferyczne, które w północnych rejonach obecnej Francji są nader częstym zjawiskiem.
Co jednak odstraszało zwykłych ludzi, przyciągało niezwykłych - Druidów, którzy WIEDZIELI, ze owe punkty często nawiedzane przez pioruny posiadają swoisty magnetyzm i występuje tam Efekt Krawędziowy lub Efekt Punktu, oczywiście to współczesne określenie paranaukowe. Nie wiadomo dlaczego wybudowali studnie głębokości około 38 metrów, by dostać się do zasobów podziemnej rzeki, widać tez ze było i jest coś niezwykłego w pobieraniu wody w tym miejscu ponieważ kazali zwykłym ludziom przywlec parę głazów narzutowych z okolicy i zbudowano dolmen, który stal się siedziba dla tajemniczej figury Bogini Matki Ziemi.
Figura była wyrzeźbiona prawdopodobnie ze sczerniałego Świętego Dębu, w który uderzył piorun, jak to piorun.
Dzialo sie to prawdopodobnie wtedy, gdy powstawalo Stonehenge.
Ludem tym byli ProtoCeltowie, ktorzy zasiedlali w tym czasie cala Europe z wyjatkiem Polwyspu Apeninskiego i Grecji, mieli swoje komysze rowniez na terenach dzisiejszej Turcji w rejonie dzisiejszej Ankary.
Herodot z Halikarnasu wspomina o Celtach, którzy mieli mocne państwo tam gdzie lezą "Slupy Heraklesa" a wiec na półwyspie Iberyjskim, było to w VI wieku przed nasza era.

Nas jednak interesuje okres o 2000lat starszy. W tym czasie w Egipt byl w Okresie Starego Panstwa. Egipt po egipsku to Kemet - czarna ziemia.
Tereny w okolicy dzisiejszego Chartres zajmowało plemię Karnut - "Władcy Świata"(staroceltyckie), którzy należeli do Celtyckich Biturygow, rowniez Władców Świata.
Bylo to juz po wybudowaniu Groty Czarnej Matki Bogini Ziemi.

Nie chce nic sugerowac, ale nie ja pierwszy wpadlem na pomysl powiazania kemet z karnut i czarnej ziemi z Czarna Matka Ziemi. Maszerujmy zatem dalej.

Stare Państwo (dynastie od III do VI), znane jest szczególnie z monumentalnych budowli: mastab, okazałych świątyń i oczywiście najsłynniejszych – piramid i to wtedy narodzil sie najzdolnieszy czlowiek Neolitu Imhotep, doskonaly i kreatywny Architekt, podobno wynalazca nowego typu okretu, ktory nie dawno odnaleziono w tunelu przy Piramidzie Chufu. W Egipcie panował wtedy dobrobyt, czego przykładem może być dynamiczny rozwój rzemiosła i handlu. No juz bliziutko, bo nowe okrety to byly dalsze trasy, Egipt przezywal rozkwit, ktorego ani wczesniej ani potem nie doswiadczyl w takiej skali. Rozszerzenie kontaktow ze Swiatem zewnetrznym w tym i Celtami musialo doprowadzic do Dyfuzji Kulturowej(co za piekne slowo), przeciez nie tylko wymianieniano towary, ale i mysli. Moze doszlo do spotkania Druidow z Kaplanami Izydy?
W Egipcie, w tym okresie religia i polityka przenikały się, ale rola kapłanów nie była jeszcze tak wielka, jak w późniejszych okresach. Moze wiec byli bardziej ruchliwi, bo ich nosilo, hehe.
Kim byla Izyda w panteonie egipskich Bostw ?

Córka bogini Nut i boga Geba, siostra Ozyrysa, Seta i Neftydy. Kiedy Set zabił Ozyrysa, Izyda odnalazła jego poćwiartowane ciało i wraz z Neftydą przywróciła męża do życia. Poślubiła swojego brata Ozyrysa, była matką Horusa. Wraz z bratem i synem stanowili naczelną triadę bóstw Egiptu. Według innych źródeł jest ona siostrą Horusa. Izyda przez wielu badaczy jest uważana za protoplastkę Maryi, matki Jezusa Chrystusa w religii chrześcijańskiej.

No i byc moze mamy nasza Czarna Boginie Karnutow, ktorzy byc moze maja cos wspolnego z krajem Kemet.

Troche podobienstwa z egipskimi klimatami mozna wokol Katedry w Chartres znalezc:


Egipt i tajemnica


Egipt i tajemnica


Egipt i tajemnica


Egipt i tajemnica


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bavardage dnia Wto 16:53, 19 Kwi 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:36, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja

Srodziemie i Atmosfera KatedryDruidzi nazywali Srodziemiem środowisko Ziemi niezbędne do zaistnienia życia, to znaczy góry, rzeki, wiatr, deszcz wraz z elementami towarzyszącymi.
Jednak i w tej płaszczyźnie rozróżniali te same substancje, jak pionie i podobnie je definiowali.
Podziemie na Ziemi, to było środowisko usiane minerałami, których moc wzmacnia Ciało,
Śródziemie ziemskie, to rzeczywiste siedlisko Duszy ludzkiej, która potrzebuje przyjaznej gleby by trwać, musi być animowana i utrzymywać Ciało w ruchu, który stanowi o Jej żywotności,
wreszcie śródziemne Niebo, które rządzi światem zasad i pobytu Ducha na Ziemi, a według Druidów było owo Niebo obecne i w płaszczyźnie poziomej.

Katedra w Chartres, pierwszy obiekt sakralny zbudowany całkowicie według zasad zapożyczonych od Starożytnych. Ten przekaz jest widoczny i być może budowniczych natchnął ów tajemniczy Duch Czarnej Madonny przebywający na stale w przestrzeni Krypty.
Z gruntu Katedry wyrastają strzeliste kolumny i wzrastając i rozwijać się i obrastają gałęzie w formie witraży i rozet. Znany fakt z Mitologii Celtyckiej - Drzewo Zycia.
Budowniczy Katedry przełożyli starożytne Mity na język Chrześcijaństwa i zrobili z tego miejsca czarowne Rajskie Ogrody.
Również pojecie dwoistości Świata ma przedstawienie w czarno-białych płytkach podłogi Katedry, to mozaika naszego Ja.
Tam człowiek przeciwstawia społeczności, jako jednorodności i przeciwności życia.

Jeśli w krypcie, gdzie zamieszkała Czarna Madonna wszystko jest przed czasem trwania, to stojąc na podłodze Katedry w Chartres jesteśmy w nurcie Zycia, który
jest czasem, gleba i atmosfera, to znaczy nasz bliski świat, gdzie dusza jest regulowana przez rytm pór roku i pór dnia pokazywanych przez światło witraży, a chory i muzyka polifoniczna zastępują śpiew ptaków.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bavardage
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 267
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:39, 19 Kwi 2011    Temat postu: kontynuacja

Pod nazwą Notre-Dame de Chartres istnieją trzy główne projekcje w Katedrze w Chartres.:Notre Dame de la belle Verrière(Nasza Pani z Witraży), to gotycki oryginalny witraż, który przetrwał Rewolucje !793 roku.Notre Dame du Pilier (Nasza Pani Filar), rzeźba wykonana z drewna gruszy, które z czasem stało się czarne z oksydacji, które przyniosły mu przywłaszczenie nazwy Czarna Dziewica.
To, co można zobaczyć w kaplicy jest kopia, bo oryginał został spalony do rewolucji.Notre Dame de Sous Terre(Nasza Pani Podziemna),rzeźba z Krypty, kopia rzeźby celtyckiej.
Ponownie mamy do czynienia z kopią po Rewolucji w 1793 roku. To o niej mówią cytaty z przeszłości:
"Światło było ukryte w niedostępnej ciemności" (Scott Eriugena)
To jest jedyna prawdziwa postać Czarnej Madonny z katedry Pariturae Virgo. Dziewica, która ma rodzić.
.Ona jest córką Anny, córki Any Celt, znanej naszym przyjaciołom Celtom z Bretanii, córka Ziemi, Pramatka całego życia, to druidzi nazwali Ja Danann, archetyp kobiecości Plodny i Mądry.
To prawdopodobnie dlatego stary zwyczaj, głównie rolników w tym regionie, praktykowanie religii krypto celtyckiej.
Mówi się, że zamknęła się w jaskini głęboko pod ziemią.
To trzy dziewice, dla wielu przypomnienie źródła życia, prawdziwego życia, które pochodziły z nieznanego świata, ale była nadzieja na nowy świat. "Virgin"
Przypomina Nam, że materiał siewny, który rośnie w ciemności na ziemi, by przynieść życie nowego sezonu.
Trzy Dziewice Trzy pośrednikiem między nami a Bogiem.

Zainteresowane osoby powinny przeczytać książki:

Roland Bermann przedmowa Jean Tourniac "Black Virgin, Virgin wszczęciu postępowania" Editions Dervy

Jacques Huynen "Tajemnica Black Virgins" Editions Louis Musin.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forummastodont.fora.pl Strona Główna -> Forum bavardage Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin